Toprecept.nl

Home Receptenzoeker

Clafoutis met goudreinetten

Aantal personen:

Ingrediënten

ca. 1 kg zachtzure appels, zoals goudreinetten
1 eetl limoen- of citroensap
3 grote of 4 kleinere eieren
125 gr suiker
1 theel rasp van limoen- of citroenschil
2 theel rasp van sinaasappelschil
ca. 100 gr boter
150 gram bloem, gezeefd
1 mespuntje zout
3 dl kookroom
eventueel 1 eetl calvados, cognac of whisky
poedersuiker

Bereiden

Schil de appels en snijd het vruchtvlees in blokjes (ca 3/4 cm).
U kunt met een boortje ook bolletjes uit het vruchtvlees steken. Bij elkaar heeft u 500 gram appelblokjes of bolletjes nodig. Leg ze in een kom en sprenkel het limoen- of citroensap er over.
Schep alles enkele malen om. Voeg daarna, het is niet perse noodzakelijk,calvados of alternatief toe. Schep alles dan nog enkele malen om.
Klop in een grote kom eieren, suiker en het raspsel van citrusvruchten tot een bijna schuimende massa. Voeg 50 gram gesmolten boter en de room toe. Klop alles opnieuw en voeg er onder voortdurend roeren en kloppen de bloem beetje voor beetje en het zout toe. Het beslag dient volkomen glad te zijn.
Doe het beslag over in een dik beboterde ovenvaste vorm (schaal). Strooi de appelblokjes of- bolletjes er over en leg er flinters koude boter op. Plaats de vorm iets onder het midden in de tot 180 graden voorverwarmde oven. Bak de appelclafoutis in 40-45 min goudbruin en gaar.

Presentatie: dien de clafoutis warm of lauwwarm in de vorm op. Verdeel het gebak aan tafel in het gewenste aantal porties. Strooi er, eveneens aan tafel, poedersuiker over.

Reacties

Nog geen reacties, wees de eerste!

Laat je reactie achter




Dit vind je misschien ook lekkere recepten

Chocolade cakejes
Hazelnoot truffels
Panettone (Italiaanse vruchtencake)
Wafels om te bewaren (ca. 25 stuks)
Gevulde boterkoek

Toprecept

Luxe salade met gerookte zalm en garnalenspiesjes